E.F.U. Euro-Cup - Season 175

First Qualifying Round

Team 1 1st leg2nd leg Team 2 Agg Pens
Haka Valkeakoski 4–21–2 Spartak Trnava5–4
Red Star Belgrade 0–00–0 FK Sarajevo0–02–1
SCP Ruzomberok 3–12–0 Hajduk Kula5–1
Derry City 0–01–1 Hapoel Tel-Aviv1–1
Suduva Marijampole 3–02–3 Start Kristiansand5–3
NK Orasje 2–11–4 Gefle IF3–5
FC Salzburg 3–30–1 Drogheda United3–4
FBK Kaunas 4–01–3 Beitar Jerusalem5–3
Zaglebie Lubin 1–12–3 APOEL Nicosia3–4
HJK Helsinki 1–22–4 Legia Warsaw3–6
SV Ried 2–21–1 Dinamo Minsk (a)3–3
Omonia Nicosia 2–03–1 NK Rijeka5–1
BATE Borisov 0–22–2 Åtvidabergs FF2–4
Varteks Varazdin 2–23–2 SK Brann Bergen5–4

 

Second Qualifying Round

Team 1 1st leg2nd leg Team 2 Agg Pens
Celta de Vigo 6–12–1 Suduva Marijampole8–2
Litex Lovech 1–30–1 Red Star Belgrade1–4
Vålerengen IF 0–21–2 Hertha BSC1–4
Legia Warsaw 1–21–1 KSV Roeselare2–3
Ekranas Panevezys 1–00–2 Randers FC1–2
CFR Cluj 2–01–2 Wisla Kraków3–2
Shakhtior Saligorsk 3–11–4 Lokomotiv Moscow4–5
Iraklis Thessaloniki 0–32–2 Derry City2–5
Drogheda United 0–31–3 AEK Athens1–6
FC Basel 0–14–2 SCP Ruzomberok4–3
APOEL Nicosia 2–01–4 Zenit St.Petersburg3–4
FBK Kaunas 1–12–4 Chievo Verona3–5
Cork City 0–20–2 Sporting Braga0–4
Young Boys 1–03–2 Dinamo Minsk4–2
Apollon Limassol 2–21–4 AJ Auxerre3–6
Partizan Belgrade 2–03–3 Sparta Praha5–3
Dinamo Zagreb 1–41–2 Chernomorets Odesa2–6
Varteks Varazdin 1–40–1 Tottenham Hotspur1–5
Club Brugge 2–24–1 Åtvidabergs FF6–3
Haka Valkeakoski 1–20–0 Trabzonspor1–2
Heerenveen 1–13–2 MyPa-474–3
Motherwell 1–00–2 Omonia Nicosia1–2
OB Odense 1–02–0 Gefle IF3–0

 

Third Qualifying Round

Team 1 1st leg2nd leg Team 2 Agg Pens
AJ Auxerre 3–04–2 Siroki Brijeg7–2
Lokomotiv Moscow 3–20–2 Zulte Waregem3–4
Derry City 0–21–4 Fenerbahçe1–6
Randers FC 0–11–3 Espanyol1–4
Maccabi Haifa 1–00–1 Eintracht Frankfurt1–13–2
Shakhtar Donetsk 0–10–0 FC København0–1
Tottenham Hotspur 5–14–2 Lokomotiv Sofia9–3
AC Parma 1–11–3 Zenit St.Petersburg2–4
Paris Saint-Germain 4–01–1 Young Boys5–1
Grasshoppers Zčrich 0–20–4 Panathinaikos0–6
Osasuna 4–10–0 FC Moscow4–1
Red Star Belgrade 0–03–4 Club Brugge3–4
Steaua Bucuresti 1–20–2 Mladá Boleslav1–4
Benfica 1–12–1 AEK Athens3–2
KSV Roeselare 1–21–1 Sporting Braga2–3
Brøndby IF 2–11–2 Palermo3–34–2
Heerenveen 3–12–2 Omonia Nicosia5–3
Ajax 2–00–2 OB Odense2–21–3
Chievo Verona 0–01–2 Trabzonspor1–2
Partizan Belgrade 3–41–2 Hertha BSC4–6
Liverpool 2–24–1 Chernomorets Odesa6–3
CFR Cluj 2–31–4 Celta de Vigo3–7
Anderlecht 1–23–0 FC Basel4–2
Dundee United 1–10–5 Girondins Bordeaux1–6
Levski Sofia 0–21–1 Besiktas1–3

 

Round Of 32

Team 1 1st leg2nd leg Team 2 Agg Pens
Anderlecht 3–11–0 Hertha BSC4–1
FC København 1–42–1 Bayer Leverkusen3–5
Heerenveen 0–01–3 Benfica1–3
OB Odense 2–21–4 Espanyol3–6
Metalurg Zaporizhia 0–40–2 AJ Auxerre0–6
Trabzonspor 3–20–0 Tottenham Hotspur3–2
Panathinaikos 2–22–1 Paris Saint-Germain4–3
Mladá Boleslav 1–51–3 Sevilla2–8
Club Brugge 2–10–3 Girondins Bordeaux2–4
Brøndby IF 2–01–0 Celta de Vigo3–0
Besiktas 2–10–2 RC Lens2–3
Zulte Waregem 0–11–4 Osasuna1–5
Zenit St.Petersburg 1–00–0 Livorno1–0
Rubin Kazan 2–40–2 Cardiff City2–6
Sporting Braga 2–31–0 Fenerbahçe (a)3–3
Maccabi Haifa 2–51–6 Liverpool3–11

 

Round Of 16

Team 1 1st leg2nd leg Team 2 Agg Pens
Anderlecht 1–12–2 Bayer Leverkusen3–3
Benfica 2–40–2 Espanyol2–6
AJ Auxerre 1–00–2 Trabzonspor1–2
Panathinaikos 1–01–1 Sevilla2–1
Girondins Bordeaux 3–11–3 Brøndby IF4–41–4
RC Lens 2–21–3 Osasuna3–5
Zenit St.Petersburg 0–42–0 Cardiff City2–4
Fenerbahçe 1–31–5 Liverpool2–8

 

Quarter-Final

Team 1 1st leg2nd leg Team 2 Agg Pens
Anderlecht 2–10–5 Espanyol2–6
Trabzonspor 2–13–4 Panathinaikos5–5
Brøndby IF 1–31–3 Osasuna2–6
Cardiff City 1–11–5 Liverpool2–6

 

Semi-Final

Team 1 1st leg2nd leg Team 2 Agg Pens
Espanyol 5–02–1 Trabzonspor7–1
Osasuna 1–31–0 Liverpool2–3

 

Final

Team 1 ResultTeam 2Pens
Espanyol 2 – 4 Liverpool

 

(a) = won on away goals rule; (p x–x) = won on penalties.
VX–11